• Príprava na Veľkú noc

Aj tento rok sme sa pred Veľkou nocou činili a veľa toho v ZŠ stihli: Upratali okolie školy, vyrobili rôzne veľkonočné dekorácie, vyniesli Morenu a spoločne so žiakmi z MŠ privítali jar. Žiaci nám zároveň spríjemnili krásnymi kvietkami a príhovorom Deň učiteľov, za čo im aj ich rodičom veľmi pekne ďakujeme.

• Marec mesiac knihy

Dnes 27.3. sme ukončili "Marec mesiac knihy", počas ktorého pani učiteľka Búdová pripravila pre žiakov bohatý program. Žiaci 1. a 2. ročníka mali pripravenú súťaž zameranú na čítanie s porozumením, vysvetľovali slová z Čítanky pre 2. ročník. Návštívili obecnú knižnicu, kde plnili štvorlístkové úlohy.

• Svetový deň vody

Dnes 22.3. sme si pripomenuli Svetový deň vody. Počas tematického dňa sme pripravili pre žiakov rôzne aktivity o vode. Následne sme navštívili národnú kultúrnu pamiatku vodný mlyn v Predajnej.

• Otvorená hodina pre predškolákov

Dnes 14.3., sa žiaci 1. a 4. ročníka učili spoločne s predškolákmi z MŠ. Určovali prvú hlásku v slove, preskúšali si počítanie a poznávanie číslic do 10, zahrali sa pohybovú hru, prerozprávali rozprávku o Snehulienke, hádali hádanky o domácich zvieratkách. Škôlkári pracovali veľmi usilovne a ukázali, že sa môžme v septembri tešiť na šikovných prvákov.

Piatok 29. 3. 2024