• Príprava na Veľkú noc

• Aj tento rok sme sa pred Veľkou nocou činili a veľa toho v ZŠ stihli: Upratali okolie školy, vyrobili rôzne veľkonočné dekorácie, vyniesli Morenu a spoločne so žiakmi z MŠ privítali jar. Žiaci nám zároveň spríjemnili krásnymi kvietkami a príhovorom Deň učiteľov, za čo im aj ich rodičom veľmi pekne ďakujeme.

• Marec mesiac knihy

• Dnes 27.3. sme ukončili "Marec mesiac knihy", počas ktorého pani učiteľka Búdová pripravila pre žiakov bohatý program. Žiaci 1. a 2. ročníka mali pripravenú súťaž zameranú na čítanie s porozumením, vysvetľovali slová z Čítanky pre 2. ročník. Návštívili obecnú knižnicu, kde plnili štvorlístkové úlohy.

Najstarší žiaci zažili prespávačku v škole Noc s Andersenom. Čítali Snehovú kráľovnú, tancovali, v noci návštívili obecnú knižnicu, kde sľúbili, že budú vášnivými čitateľmi a dobrými ľuďmi.

Prváci boli pasovaní za čitateľov školskej knižnice.

Víťazmi celomesačnej súťaže sú: Simonka G., Lujza V., Marcel M..

• Svetový deň vody

• Dnes 22.3. sme si pripomenuli Svetový deň vody. Počas tematického dňa sme pripravili pre žiakov rôzne aktivity o vode. Následne sme navštívili národnú kultúrnu pamiatku vodný mlyn v Predajnej.

• Otvorená hodina pre predškolákov

• Dnes 14.3., sa žiaci 1. a 4. ročníka učili spoločne s predškolákmi z MŠ. Určovali prvú hlásku v slove, preskúšali si počítanie a poznávanie číslic do 10, zahrali sa pohybovú hru, prerozprávali rozprávku o Snehulienke, hádali hádanky o domácich zvieratkách. Škôlkári pracovali veľmi usilovne a ukázali, že sa môžme v septembri  tešiť na šikovných prvákov.

• Beh ulicami Jasenia

• Dňa 16.3. o 10.00 hod., pozývame všetkých našich žiakov na Beh ulicami Jasenia. Registrácia do 9.30 hod., deti majú štartovné zdarma.

• Kultúra a šport

• Dnes, 5.3. nás navštívil pán Budinský z Očovej. Počas spoločného náučného koncertu žiakom MŠ s ZŠ, zábavnou formou predstavil  rôzne ľudové hudobné nástroje, na ktorých aj zahral známe ľudové pesničky.

Deti počas ŠKD trávia čas športovaním na tenisových kurtoch, ktorý si s príchodom jarných dní aj pozametali a vyzbierali drobný odpad. Voľný čas trávia športovaním aj užitočnou prácou.

• Florbalový turnaj

• V piatok 1.3. v ŠKD, žiaci v štyroch zmiešaných družstvách odohrali florbalový turnaj. Hrali každý s každým. Zvíťazilo družstvo: Karinka T., Marko G., Marcelko M., Radko C..

• Milí rodičia a priatelia našej školy!

• ZŠ Jasenie je malá škola, ktorú tak, ako mnoho iných subjektov a osôb, trápi nedostatok financií. Snažíme sa zapájať do rôznych výziev a projektov a tak získať financie pre školu.

V tomto roku nám môžete pomôcť aj Vy, a to poukázaním 2% z daneZdruženiu rodičov ZŠ Jasenie". Prikladáme tlačivo. V prípade, že nám chcete poukázať 2% z dane, vyplnené Vyhlásenie spolu s Potvrdením o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti, doneste / pošlite do školy do 19.4.2024. Vopred ďakujeme!

• Projekt "KVAPKA" pokračuje

• Pri náučnom chodníku a pri budúcej dažďovej záhrade nám dnes pribudli náučné tabule, na ktorých sú informácie o dažďovej záhrade, o kolobehu vody v prírode, o včelách a hmyze a o spoločenstvách lesa, polí, lúk a záhrad. Žiaci si budú môcť hravou formou zopakovať učivo prírodovedy.

• Preteky v ŠKD

• V ŠKD dnes 2.2., pripravili pani učiteľky pre deti v areáli tenisových kurtov preteky na boboch - vo dvojiciach. Súťažiaci si za odmenu odniesli balóny.

• Hviezdoslavov Kubín a polročné vysvedčenie

• Dnes 31.1., sme prvú vyučovaciu hodinu žiakom rozdali výpis z polročného vysvedčenia a zhodnotili výsledky a správanie za prvý polrok šk.roka 2023/24. Druhú hodinu prebehlo školské kolo v prednese poézie a prózy. Najlepším recitátorom v kategórii próza sa stal M. Mikloš a v kategórii poézia vyhrala S. Glembová.

• Karneval na ľade

• Dnes 20.1., sa uskutočnil na ihrisku pri Ocú Karneval na ľade. Sladkú odmenu dostalo každé dieťa, ktoré prišlo v maske a vecnú odmenu najlepšia maska v každom ročníku ZŠ, v MŠ Jasenie aj deti, ktoré nenavštevujú školu a škôlku v Jasení. Ďakujeme za organizáciu a priebeh akcie: DHZ za skvelý ľad, rodičom a zamestnancom ZŠ Jasenie, pani Smitkovej za výborné koláče a hlavne nádherným maskám.

• Vianočné tvorivé dielne

• Predvianočný čas v ZŠ sme si spríjemnili aj 18. týždeň:

Dňa 19.12. sme si pozreli filmové predstavenie: "Prianie" v Brezne. Poobede sa deti zabavili v školskom klube na Mini - disko párty. Za občerstvenie ďakujeme pani Korbeľovej.

Dnes 21.12. sme vyrábali rôzne vianočné dekorácie a pohľadnice. Dopoludnie sme si spríjemnili vychádzkou.

• Predvianočný čas

• V školskom klube deti s pomocou pani vychovávateliek napiekli medovníčky, ktoré podarovali rodičom a všetkým, ktorí spolupracujú so ZŠ.

V piatok 15.12. nás navštívil pán Lukáš, ktorý priniesol perkusné nástroje z exotických krajín. Deti sa naučili hrať rôzne rytmy a ako sa jednotlivé bubny nazývajú.

V predvianočný čas si deti pre rodičov a hostí pripravili program, s ktorým 15.12. vystúpili na Stromčekovej slávnosti.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka školy Mgr. Ľudmila Cibulová oznamuje, že podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov a so súhlasom zriaďovateľa

poskytuje

žiakom Základnej školy, Partizánska cesta č.407, Jasenie

dňa 21. - 22. decembra 2023

riaditeľské voľno.

Odôvodnenie:

Školské vyučovanie v ZŠ je prerušené z organizačných a prevádzkových dôvodov.

Zároveň oznamujeme, že v uvedené dni nebude v prevádzke  ani ŠKD pri ZŠ.

• Stromčeková slávnosť

• Milí rodičia a priatelia našej ZŠ, srdečne Vás pozývame na Stromčekovú slávnosť, ktorá sa uskutoční 15.decembra o 16.30 hod. v telocvični. Pripravili sme pre Vás pekný vianočný program, ktorým slávnostne ukončíme rok 2023.