• Vianočné tvorivé dielne

• Dnes 20.12. sme sa už neučili,ale posledný deň pred prázdninami sme si spríjemnili vyrábaním svietnikov a vianočných dekorácií na stromček.

• Darčeky pre dôchodcov

• Žiaci v školskom klube pripravili pre dôchodcov z našej obce milé prekvapenie. S pani učiteľkami vyrobili obálky s malými darčekami a poroznášali ich do poštových schránok, aby našim dôchodcom spríjemnili predvianočný čas.

• Chrípkové prázdniny

• Vzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu vo výskyte respiračných ochorení v Základnej škole Jasenie a na základe stanoviska RÚVZ so sídlom v B. Bystrici je výchovno-vzdelávací proces v termíne od 14.12.2022 do 16.12.2022 prerušený, nakoľko k 13.12.2022 je na škole prekročená hranica chorobnosti respiračných ochorení 20% (chorobnosť 48%).

19.12. (pondelok) - deti nastúpia do školy. Ak bude dostatočný počet prítomných žiakov, vyučuje sa podľa rozvrhu, ŠKD funguje a popoludní sa o 17.00 hod.uskutoční Stromčeková slávnosť, na ktorú Vás pozývame.

20.12. budú Vianočné tvorivé dielne. ŠKD funguje.

Ak bude chorobnosť detí 19.12. stále vysoká (viac ako 20%), ostávajú deti od 20.12.(utorok) doma až do konca vianočných prázdnin.

21. - 22. (streda, štvrtok)

Je udelené Riaditeľské voľno z dôvodu aktualizačného vzdelávania ped. zamestnancov.

23.12. - 8.1.  - Vianočné prázdniny.

• Silák a Šikulka

• Dnes 6.12. sme sa neučili ale pani učiteľky pripravili pre žiakov súťaže o najšikovnejšie dievča a najsilnejšieho chlapca školy. Medzi súťažami zavítal do školy Mikuláš, ktorý deťom rozdal balíčky.

• Milan Rastislav Štefánik

• Žiaci našej školy dnes 2.12. navštívili na OcÚ výstavu M.R.Štefánika - Stopy života. Iniciátorkou výstavy bola pani učiteľka Mgr. Búdová. K žiakom veľmi pútavo prehovoril pán Kováčik, člen Klubu spoločnosti M.R.Štefánika v Brezne. Žiakom sa výstava páčila a dozvedeli sa veľa zaujímavostí zo života a pôsobenia M.R.Štefánika.