• Deň Zeme

• 22. apríl je výnimočný deň, venovaný našej planéte. Pri tejto príležitosti dnes 21.4. si naši žiaci, učiteľky a vychovávateľky pripomenule Deň Zeme aktivitami s environmentálnou tematikou. Prváci predstavili žiakom planétu Zem v krátkej prezentácii a pripomenuli, aká je pre nás dôležitá. Následne sme spoločne urobili úlohy v testoch Alf a zopakovali si, akým spôsobom triedime odpad. Následovala beseda so strážcom prírody pánom Cibulom, ktorý nám odprezentoval fotky vzácnych živočíchov z nášho prostredia, stopy zvierat a porozpráva,l akým spôsobom strážcovia prírody ochraňujú prírodu, monitorujú výskyt vzácnych druhov rastlín a živočíchov a starajú sa o chránené územia.

Potom sme v okolí školy a pred Suchou dolinou vyzbierali smeti a odbremenili naše okolie od odpadového materiálu a troškou sme prispeli k tomu, aby sa krásy našej Zeme zachovali.

• Rovesnícke vzdelávanie

• Dnes, 13.4. žiačky 4. ročníka Klárka a Vaneska učili druhákov na prvouke o včele medonosnej.Okrem zaujímavostí zo života včiel, dievčatá prezentovali aj videá.Druháci ochutnali včelí chlieb, peľ, medík, vyskúšali si kuklu včelára a ovoňali sviečku z včelieho vosku. Aj cez takéto rovesnícke vzdelávanie spoznávame prírodu.

• Všetci s florbalkami do školy!

• "S florbalkami opäť do školy! V stredu 12.04. oslavujeme na Slovensku ďalší skvelý Medzinárodný deň florbalu - aj tentoraz unikátnym spôsobom. Všetci chlapci a dievčatá si môžu priniesť do školy svoje florbalky alebo si ich požičať od svojich kamarátov a zahrať si počas dňa florbal v telocvični, či na školskom dvore. Oslávme tento deň pohybom a radosťou zo športu v akejkoľvek podobe. Viac športových zážitkov vám na konci školského roka prinesie celoslovenské školské finále SUPER FLORBAL s čistou energiou Ekofondu SPP. Váš Slovenský zväz florbalu a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR."

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami sme sa neučili, ale žiaci si vytvorili veľkonočné pozdravy, venčeky, dekoráciu na stôl a ušili zajačika. Po tvorivých dielňach sme spoločne poriadili školský dvor.

Žiaci v školskom klube vyniesli Morenu a privítali jar.