• Bezpečne na ceste

• Pedagógovia a žiaci ZŠ pripravili pre žiakov MŠ aktivity v oblasti dopravnej výchovy, ktorých cieľom bolo pripraviť ich na bezpečný pohyb v cestnej premávke.

Žiaci ZŠ pomáhali kamarátom zo škôlky plniť rôzne úlohy: naučiť sa niektoré dopravné značky, ukázali si  bezpečnostné prvky na bicykli, triedili značky podľa geometrických tvarov, zajazdili si na mobilnom dopravnom ihrisku a mohli si vyrobiť dopravnú značku.

Školáci sa celý týždeň venovali téme dopravnej výchovy a dnes 27.10. si zasúťažili v disciplínach najpomalšia jazda na bicykli a najrýchlejšia jazda na kolobežke. Tu sú víťazi.

• Zdravá výživa

• Každý rok v októbri, sa v našej škole venujeme téme "Svetový deň zdravej výživy". Chceme ukázať žiakom potrebu zdravého stravovania sa, pretože výživa je významným faktorom životného štýlu, ktorý ovplyvňuje naše zdravie.

Tento rok sme si pripravili viacero aktivít spojených so zdravým stravovaním a pitným režimom: na lise sme vlastnoručne vyrobili džús z jabĺk, pili sme šípkový čaj, priniesli a hodnotili sme zdravú desiatu, starší žiaci si vysvetlili potravinovú pyramídu.

Dnes 21.10. prebehlo aj tematické vyučovanie ku "Dňu jablka": riešili sme tajničky, skladali puzzle, vyrábali papierové jabĺčka a čelenky, riešili matematické úlohy s jabĺčkami, pripravili jabĺčkovú hostinu z jabĺk zo školskej záhrady.

• Deň stromu

• Pri príležitosti "Madzinárodného dňa stromov" nás dnes MŠ pozvala na rovesnícke vzdelávanie. Najskôr sme  mali prednášku s pani Mistríkovou, kde sme sa niečo nové dozvedeli o lese a stromoch. Následne mali žiaci pripravené aktivity o stromoch a plnili rôzne úlohy, vytvorili si pekné obrázky a mohli ochutnať čajík z lipy a ovocné výrobky. Na záver pani riaditeľka z MŠ ocenila najlepšie výtvarné práce, "Môj zázračný strom", do ktorej sa zapojili naši žiaci. Ďakujeme MŠ za pozvanie a zaujímavé dopoludnie a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Divadlo Lienka

• Dnes nás navštívilo bábkové divadielko Lienka s krásnym predstavením Kocúr v čižmách. Žiaci si po predstavení mohli vyskúšať marionety a zistiť z akého materiálu sú vyrobené.

• Tekvice

• Žiaci minulý týždeň za pomoci pani vychovávateliek vyrezali krásne tekvice, z ktorých si potom urobili výstavku.