• Polícia upozorňuje!

• Výzva pre deti na intoxikáciu liekmi

Mládež čelí nebezpečnej internetovej výzve. Upozornili nás na to kolegovia z protidrogovej centrály národnej kriminálnej agentúry. Výzva nabáda deti a mladistvých k dobrovoľnej intoxikácii voľne predajnými liekmi.

Táto výzva sa prvý krát objavila v roku 2015 vo Veľkej Británii. Používatelia sociálnych sietí nabádali deti k tomu, aby úmyselne užili väčšie množstvo dostupných liekov. To viedlo neraz k vážnym zdravotným problémom. Účinok voľne predajných liekov prichádza neskôr, čo vedie k nezvratnému poškodeniu zdravia, ako je napríklad trvalé poškodenie pečene.

Úlohou zúčastneného na výzve je celý priebeh intoxikácie zaznamenať a prežité skúsenosti zdieľať na sociálnych sieťach.

Podľa psychológov, ktorí sa k výzve v médiách vyjadrili, výzva deti neláka preto, že si chcú ublížiť, len si neuvedomujú následky, ktoré si môžu spôsobiť.

Za uplynulý mesiac iba v Bratislave došlo k 12 otravám mladistvých a detí, ktoré pravdepodobne súvisia s výzvou.

Apelujeme preto najmä na rodičov, aby zvýšili svoju obozretnosť a s deťmi o rizikách tejto výzvy hovorili.

plk. Ing. Marek Ridzoň, riaditeľ OR PZ Brezno

FB: https://www.facebook.com/policiaslovakia/posts/5483120158384828

• Veľkonočné tvorivé dielne

• Dnešný deň sme záhájili veľkonočné prázdniny. Žiaci strávili dopoludnie výrábaním zajačikov, zdobili vajíčka, uplietli krásne vence a pripravili jarnú pomazánku. Po veľkej prestávke sme spolu s predškolákmi vyniesli Morenu a privítali jar.

• Marec mesiac knihy

• Dnešný deň 30.3. boli žiaci prvého ročníka pasovaní za členov školskej knižnice. Pani učiteľka Búdová vyhlásila v každom ročníku  aj víťazov literárneho kvízu, ktorí si odniesli peknú knižnú odmenu.

• Deň učiteľov

• Veľká vďaka za dnešný Deň učiteľov patrí výboru ZRŠ, v zastúpeni pani Kochanovou a Štulajterovou, žiakom našej školy a rodičom. Ďakujeme za milé slová a darčeky, ktoré si pre nás pripravili.

• Začínajú jarné prázdniny

• Dnes 4.3. sme si predĺžili o jeden deň jarné prázdniny. Ráno prebehlo školské kolo v prednese poézie a prózy. Po vyhlásení víťazov, sme sa išli korčuľovať na zimný štadión do Brezna, kde sme mali celý ľad len pre nás.

• Preteky na boboch

• Dnes 31.1., dostali žiaci výpisy známok za prvý polrok šk. r. 2021/22. Za odmenu sa neučili, ale išli s pani učiteľkami na kopec, kde súťažili o najrýchlejšieho bobistu. Všetci žiaci dostali sladkú odmenu a najrýchlejší pretekári aj vecnú cenu a diplom:

1. ročník: L. Vágnerová

2. ročník: J. Kochan

3. ročník: K. Suchá

4. ročník: R. Tištian a N.Raffajová

rok

• Karneval na ľade

• Gratulujeme víťazom KARNEVALU NA ĽADE a ďakujeme sponzorom, rodičom za podporu i pomoc pri organizovaní karnevalu.

• Poďakovanie

• Na konci roka 2021 sa chceme poďakovať všetkým rodičom a priateľom našej školy za akúkoľvek pomoc pri organizovaní školských a mimoškolských aktivít i za prejavenú priazeň. Radi by sme vás pozvali na Stromčekovú slávnosť, ktorú sme zvykli každoročne organizovať pred vianočnými prázdninami, ale pandemická situácia nám to opäť neumožní, tak vás chceme potešiť aspoň vianočnou nahrávkou, ktorú sme pre vás pripravili.

vianočný program

• FinQ MAJSTER

• Dnes sme odovzdali vecné ceny víťazom súťaže FinQ MAJSTER. Zážitkovú cenu - výlet do Tarzánie na Táloch absolvujú na jar, spolu so spolužiakmi z tretieho ročníka. Gratulujeme.

• Vianočné tvorivé dielne

• Dnes sme sa neučili, ale trávili posledný deň pred prázdninami vyrábaním svietnikov, pohľadníc a vianočných škriatkov. Žiaci natáčali vianočné prekvapenie pre rodičov, trávili čas tancom, spevom a hraním hier.

• Akcie v ŠKD

• Všetky deti pripravili krásne darčeky pre pacientov, ktorí budú tráviť vianočné sviatky v nemocnici Brezno. Boli ich aj odniesť na obecný úrad pánovi starostovi, ktorý ich odovzdá.

Tento týždeň sa uskutočnili v ŠKD aj preteky v ťahaní kamaráta na boboch.

Víťazi: 1. miesto: Tamarka a Karin. 2. miesto: Peťa a Eliška, 3. miesto: Siska a Vaneska

• Miss a Milionár

• Dnes 6.12. sme sa neučili, ale strávili sme pekné dopoludnie súťažením: dievčatá o Miss a chlapci o Milionára školy. Každá súťažiaca si odniesla víťaznú korunku. V súťaži Milionár si vybojovali 1. miesto Riško a Matúško. Prišiel aj Mikuláš, ktorý žiakom priniesol sladkosti v balíčku.

• Vyhrali sme 1. miesto

• Žiaci našej školy, zapojení do pilotného projektu Nadácie SLSP FinQ, sa prihlásili do súťaže FINQ MAJSTER a vytvorili spolu s Mgr. Kováčovou a Mgr. Cibulovou súťažné video. Ich snaha bola odmenená. V  kategórii A1 získali od poroty najviac bodov a vyhrali 1.miesto.

Výsledky celej súťaže FINQ Majster budú zverejnené na www.finq.sk

Veľmi sa tešíme a blahoželáme!

• Jazdy zručnosti na bicykli

• Jazdami zručnosti na bicykli sme deň pred jesennými prázdninami zakončili týždenné tematické vyučovanie o pravidlách bezpečného bicyklovania na cestách. Víťazmi súťaže sa stali:

1.-2. ročník: Simonka

3.-4. ročník: Adamko

• Šarkaniáda

• Slnečné počasie babieho leta a jemný vetrík sú zárukou super zábavy - púšťania šarkanov.

• Mesiac úcty k starším

• Žiaci 4. ročníka pripravili pri príležitosti mesiaca úcty k starším krátke video s kultúrnym programom a v mene celej našej školy by radi pozdravili všetkých starých rodičov. Chceli by im tak poďakovať za všetko dobré a krásne, čo pre nich starkí robia. Časť programu bola formou relácie vysielaná v obecnom rozhlase v nedeľu popoludní 24.10. (viď príloha)

oktober-relacia.mp3