• Bavme deti športom

• Ďakujeme skupinke 6-ich žiakov ( Eliška, Veronika, Peťa, Tomáš, Sebastián, Matúš), ktorí včera 14. novembra úspešne reprezentovali našu školu na krajskej športovej súťaži v Banskej Bystrici " Bavme deti športom". Z 27 prihlásených škol sa umiestnili na peknom 7. mieste. Blahoželáme!

• Talent Kláry Jarunkovej

• V Medzinárodný deň knižníc 24.10.2019, sme sa zúčastnili súťaže Talent Kláry Jarunkovej, ktorú organizuje ZŠ v Podbrezovej.Pozvanie prijala aj spisovateľka Gabriela Futová. Našu školu reprezentovali traja žiaci: Peter Čabák, Jakub Pocklan a Ella Raffajová. Súťažilo sa v troch oblastiach (literárna, výtvarná a spevácka), zameraných na život a diela Gabriely Futovej. Výborné prvé miesto získal Jakub Pocklan v speváckej časti súťaže. Blahoželáme!

• Tekvicová šaráda

• Dňa 3.10. sme v školskom klube vyrezávali tekvice. Žiaci si navzájom pomáhali a strašiaci z tekvíc sa im vydarili. Tekvice zdobia priestory školy a spoločenskú sálu, kde ich budete môcť vidieť počas kultúrneho programu.

• Európsky deň jazykov

• Dnes 25. septembra sme si pripomenuli Európsky deň jazykov. Pozvaní hostia, pán farár Arek z Poľska a Rael zo Španielska, nám predstavili svoju rodnú vlasť a naučili nás peknú riekanku a pesničku v ich rodnom jazyku.

• Jesenná gruntovačka

• Dňa 20. septembra sa naša škola v spolupráci so starostom obce zapojila do Jesennej gruntovačky, ktorú zastrešuje Rozvojová agentúra BBSK. Akcia prebieha na Horehroní a v iných regiónoch kraja a jej cieľom je vyčistiť prírodu od odpadkov. Aj nám sa podarilo vyzbierať poriadnu hromadu smetí.

• Denný letný tábor

• Od 1.júla do 12. júla prebiehal na našej škole denný letný tábor, ktorého sa zúčastnilo 21 detí našej školy. Pani vychovávateľky im pripravili pestrý program, takže deťom bolo veselo a vôbec sa nenudili.

• Slávnostné ukončenie škol.roka

• Školský rok 2018/19 slávnostne ukončíme 28.júna o 8.00 hod. rozdaním vysvedčení a rozlúčime  sa so štvrákmi, ktorí opúšťajú našu školu. Všetkým želáme pekné leto a príjemne strávené prázdninové dni.

Denný letný tábor bude prebiehať od 1.7. - 12.7. v čase od 7.30 hod. do 15.00 hod.

• Koncoročný výlet

• 25. júna sme prežili krásny slnečný deň na výlete na Orave. Navštívili sme Oravský hrad a previezli sme na lodi po Oravskej priehrade. Bolo super !

• Futbalový turnaj

• Dňa 12. júna sa desať našich žiakov zúčastnilo futbalového turnaja " O pohár starostu obce Podbrezová". V kategórii mladších žiakov  sa im podarilo umiestniť na krásnom 3. mieste. Blahoželáme !

• MDD

• Pripravili sme pre deti súťaž v jazde na bicykli a na kolobežke, opekačku na školskom dvore, ale najviac deti potešila NOC ODVAHY.

• HYPERICUM

• 30.mája nás traja žiaci našej školy - Karinka Turňová, Jakub Ondrejkovič, Tomáš Šuhajda - reprezentovali na regionálnom kole prírodovednej súťaže Hypericum, ktorá sa konala v Heľpe. Ich príprava bola náročná. Museli poznať slovenské aj latinské názvy 30-tich rastlín a živočíchov, ovládali návštevný poriadok, územia a chránené lokality NAPANT-u. Umiestnili sa na peknom 4. mieste - od tretieho miesta ich delil len 1 bod v bonusovej úlohe. BLAHOŽELÁME !

• Futbalový zápas

• 16. mája sa desiati chlapci našej školy zúčastnili XXII. ročníka futbalového turnaja O pohár generálneho riaditeľa Železiarní Podbrezová a.s. A hoci sa im nepodarilo umiestniť na prvých priečkach, odchádzali z turnaja s pocitom, že strávili pekné športové dopoludnie a mohli si zahrať futbal so žiakmi iných škôl.

• Deň mlieka

• Dnes 16. mája sme mali zábavné vyučovanie. Dozvedeli sme sa, ako sa k nám na stôl dostane mliečko, ochutnávali sme mliečne výrobky a urobili sme si super tortu s kyslej smotany. Aj takto sme si pripomenuli Medzinárodný deň mlieka, ktorý v tomto roku pripadol na 21.mája.

• Jarná gruntovačka

• Pri príležitosti Dňa Zeme sa naši žiaci zapojili do "Jarnej gruntovačky". Spolu s pánom starostom a niektorými rodičmi vyzbierali odpad v dedine a blízkom okolí. Časť žiakov skrášlila okolie našej školy vysadením kvietkov do črepníkov, ktoré vyrobili zo starých pneumatík.

• Vyniesli sme Morenu

• Zima je definitívne preč. Dnes 17. apríla sme ju v podobe Moreny vyniesli z dediny, zapálili a pustili dolu vodou.

• Učíme sa separovať odpad

• Dnes 11.apríla sme navštívili kamarátov v MŠ Jasenie a spolu s nimi sme videli veselé divadielko. Bábky Katka a Miško nás naučili ako správne triediť odpad.

• Športujeme

• V piatok 5.apríla si chlapci našej školy zahrali priateľský futbalový zápas so žiakmi ZŠ s MŠ Predajná.

• Marec - mesiac knihy

• Každý rok si rôznymi aktivitami na škole pripomíname, že marec je mesiac knihy. Tento rok sme si spoločne čítali v telocvični, boli sme čítať škôlkárom pred spaním a poznávali sme dve literárne postavičky - Pinocchia a Buratina.Dva marcové týždne sme čítali ich príbehy a dobrodružstvá, ktoré zažili, a potom nasledoval kvíz.

26.marca žiaci jednotlivých ročníkov ukázali, čo všetko si zapamätali o týchto dvoch postavičkách. Naučili sme sa o nich pieseň a vytvorili sme leporelá.

Víťazmi kvízu sú: 1.trieda - Peťa Jakubcová

2.trieda - Karin Turňová

3.trieda - Miško Kordík

Nezabudli sme ani na prvákov a slávnostne sme ich pasovali za čitateľov školskej knižnice.