• Brigáda

• Jarné slniečko nás  23.marca vytiahlo na školský dvor, aby sme poriadili neporiadok, ktorý ostal po zime. Po práci sme si zaslúžili aj odmenu...

Hurá, opekačka!

• Zima je zimička

• Prvý polrok sme ukončili veselo.Najprv sme dostali vysvedčenia, potom sa nám predviedli žiaci, ktorí sa učia hrať na klavíri a nakoniec sme mali preteky na snehu.

Víťazi pretekov na snehu:

Kategória - boby:            Kategória - kruh:           Kategória - klzáky:

1.Veronika W.                  1.Filip O.                         1.Oliver K.

2.Sebko S.                        2.Tomáš Š.                      2.Eliška P.

3.Ella R.                             3.Jakub O.                      3.Lenka K.

• Karneval

• Dňa 21.januára od 15.00 hod. sme mali na klzisku karneval. Žiaci sa predviedli v maskách, z ktorých boli v každom ročníku 5-člennou porotou vybraté tie najkrajšie. A veru porota mala čo robiť, masky boli naozaj krásne. Nechýbalo ani občerstvenie - pampúšiky a čaj.

Ďakujeme rodičom i našim pani kuchárkam za pomoc pri organizácii karnevalu a občanom obce, že prejavili záujem a prišli sa pozrieť na našich žiakov .

• Na svätého Mikuláša, neučí sa, neskúša sa.

• Toto heslo sme dnes do bodky dodržali. Na našej škole sme dnes v súťaži " SILÁK A ŠIKUĽKA" zistili, kto je  najsilnejší chlapec a najšikovnajšie dievča.

Sú nimi Miško Kordík a Adelka Kršteníková.

Našu školu neobišiel ani Sv. Mikuláš, ktorý nám doniesol sladké balíčky... a my sme mu radi zaspievali.

• Jazdy zručnosti na bicykli

• Týždeň od 19. - 23.11. sme venovali tématickému vyučovaniu " Bezpečne do školy" . Zamerali sme sa na povinnú výbavu a správnu jazdu na bicykli. Čo sa žiaci naučili, predviedli 23.11. v telocvični na kvíze a súťažných jazdách zručnosti na bicykli. Súťažilo sa v dvoch kategóriách.

Víťazmi sa stali:

Lukáš Sekáč - 1.,2.ročník

Jakub Ondrejkovič - 3.,4.ročník

• ŠARKANIÁDA

• Tohtoročné krásne jesenné počasie praje vychádzkam do prírody. A keď sa ešte k tomu pridajú šarkany, kopec zábavy je na svete.

• 29.10. Divadielko Lienka

• Dnes sme videli "Veselú rozprávku" v podaní bábkohercov Divadla Lienka.

Aj takto sme si spestrili vyučovanie pred jesennými prázdninami.

• Športom proti drogám

• XVII. ročník okresnej súťaže v cezpoľnom behu žiakov 1.stupňa ZŠ, ktorý sa uskutočnil 5.10.2018 v ZŠ Jasenie,  už má svojich víťazov. Chceme sa poďakovať celému organizačnému výboru, sponzorom i všetkým zúčastneným pretekárom za vydarený priebeh celej súťaže. Pohár starostky obce Jasenie tento rok získali  žiaci zo ZŠ s MŠ Dolná Lehota. Na 2. mieste sa umiestnili žiaci ZŠ Bacúch a na 3. mieste skončili žiaci zo ZŠ s MŠ K. Rapoša Brezno.

Víťazom srdečne blahoželáme!

• 28.9. Beh proti drogám

• Už tradične na konci septembra naši žiaci súťažia medzi sebou v behu a  v hode loptičkou na cieľ. Najrýchlejšia trieda získava putovný pohár riaditeľky školy a traja najrýchlejší žiaci nás reprezentujú na okresnej súťaži Športom proti drogám, ktorú organizuje naša škola v spolupráci s obcou.

Tento rok si víťazný pohár vystavia v triede žiaci 3.ročníka a na okresnej súťaži nás budú reprezentovať:

1. Michal Kordík - 3.r.

2. Matúš Baran - 3.r.

3. Lukáš Sekáč - 1.r.

Sebastián Sekáč - 3.r. / náhradník

Víťazom blahoželáme a držíme im palce v okresnej súťaži "ŠPORTOM PROTI DROGÁM" !

• Deň európskych jazykov

• O tom, že hudba všetkých spája, sme sa presvedčili 26.septembra, kedy sme v našej škole privítali dvoch vzácnych hostí, Raela so Španielska a nášho kňaza Areka, ktorý pochádza z Poľska. Okrem toho, že nám niečo porozprávali o svojich krajinách, každý z nich nás naučil pieseň v ich rodnom jazyku.